Kurumsal

AKFERMAG KİMYA, “Yeni bir MİLENYUM”un başlangıcında, endüstriyel ve tarımsal alanlardaki gereksinimleri çok daha etkin, kaliteli ve gerçek anlamda ekonomik bir şekilde karşılamak adına, Magnezyum Sülfat Heptahidrat ve türevlerinin pazarlama ve satışını gerçekleştirmek üzere 2001 yılında kurulmuştur.

Tarımsal pazarın taleplerini doğrultusunda GRANULOUS markası altında Türkiye’de ilk ve tek olarak GRANÜL formda Magnezyum Sülfat Heptahidrat satışına başlamıştır. Yine Granül formda Çinko, Mangan ve Bor destekli Magnezyum Sülfat Heptahidrat ürünlerimiz de satışa sunulmuştur.

Akfermag Kimya, yurt içi ve yurt dışında, yıllarda beri güvenilir bir ticari firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Değerlerimiz

 • Müşteri odaklı olmak,
 • Çevreye saygılı olmak,
 • Kaliteden ödün vermemek,
 • Her türlü yeniliğe açık olmak,
 • Adil, dürüst ve açık sözlü olmak,
 • İnsana ve ticari ahlaka değer vermek,
 • Sosyal sorumluluklarımıza duyarlı olmak.
 • Kaynaklarımızı verimli kullanarak ekonomiye değer yaratmak.

Misyonumuz

Tüm çalışanlarımızla, sorumluluk gerektiren bir iş yaptığımızın bilinci ile;

 1. Teknik bilgi birikimimizi, teknoloji ile birleştirip fark yaratmak,
 2. İş ortaklığı anlayışı ile çalışıp, müşterilerimizin beklediği kaliteyi daima aşarak karşılamak,
 3.  Uygun fiyat ve termin süreleri içerisinde üretim yaparak, müşterilerimizin memnuniyetini sürekli kılmak.

Vizyonumuz

Pazarlama ve satışını yaptığımız yeni ürünler ile kendi sektörümüzde; Yurt içinde liderliğimizi koruyarak, yurt dışındaki güçlü rakiplerimiz arasında sürekli yer alabilmek

Kalite Politikamız

Ürünleri Ulusal ve Uluslararası pazarlarda kabul gören, rekabetsel fiyatlarla ancak ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeksizin, tüm çalışanlarımızın katılımı ve desteği ile insana ve çevreye duyarlı, müşteri memnuniyeti ve sadakatinin sürekliliğini amaç edinmiş yapıdaki satış ortamının sürdürülebilir olmasını sağlayarak, sürekli iyileştirici çalışmalar gerçekleştirip, sektörümüzün güvenilir ve lider kuruluşu olmak AKFERMAG KiMYA San. ve Tic. Ltd. Şti.‘nin kalite politikasıdır.